ARETE w Pałacu Działyńskich 3 listopada godz. 19.00

W dniach 2-5 listopada odbywa sie w Poznaniu XXXIV Międzynarodowy Listopad Poetycki pod patronatem: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania. Jednym z punktów bogatego programu podczas Festiwalu będzie spotkanie z Markiem Wawrzkiewiczem i Jurijem Zawgorodnym. Oprawę muzyczno-poetycką podczas tego wyjątkowego spotkania zapewni zespół ARETE. Artyści w składzie: Agnieszka Majewska – skrzypce, Maria Markowska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano oraz Jerzy Struk – śpiew wystąpią w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78/79. Uroczystość ma charakter zamknięty.

 

 

 

 

 

Koncert ARETE w Archikatedrze Gnieźnieńskiej 16.X.godz.16.00

W niedzielę, 16 października o godz. 16.00 miłośników muzyki i poezpji zapraszamy do Bazyliki Prymasowskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie na koncert poznańskiego zespołu ARETE. W koncercie zatytułowanym "Świątynia miłości" artyści wystąpią w składzie: Katarzyna Skowrońska – śpiew, Agnieszka Majewska – skrzypce, Maria Markowska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, Jerzy Struk – śpiew, recytacja. Zespołowi ARETE towarzyszyć będzie wybitny poznański gitarzysta – Przemysław Hałuszczak. Piosenki i poezja Jerzego Struka przy akompaniamencie muzycznych wirtuozów poniesie słuchaczy w świat wewnętrzenj świątyni Miłości… Koncert poprowadzi Pani Anna Oratowska. Patronat medialny : Przewodnik Katolicki i Radio Plus.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

13 października godz. 19.30 Koncert w Piwnicy Farnej!

ARETE zagra w Poznaniu! Już w czwartkowy wieczór, 13 października o godz. 1nbsp; 9.30 serdecznie zapraszamy na koncert do słynnej Piwnicy Farnej. W niepowtarzalnym klimacie poezji śpiewanej artyści zespołu w pełnym składzie: Agnieszka i Marysia (skrzypce) Jacek (gitara), Romek (piano), Asia (bębny) Kasia i Jurek (śpiew) zaprezentują znane utwory i nowe aranżacje piosenek, wiersze na tle muzyki wspaniałego pianisty oraz specjalnie dla poznańskiej publiczności… premierowe kompozycje!! Zapraszamy na niezapomniane chwile z twórczością ARETE w koncercie zatytułowanym "Wierzę w Was ludzie…" Miejsce: Piwnica Farna, Plac Kolegiacki 14/15 tel. 61 853 09 29 Bilety: 10 zł (przedsprzedaż lub rezerwacja) i 15 zł (w dniu koncertu)

 

 

 

 

 

Koncert muzyczno-poetycki w Smogulcu, 23 października 2011r

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poezją Jerzego Struka. Poecie towarzyszyć będzie wybitny pianista Romuald Andrzejewski.
Artyści zespołu ARETE zaprezentują wybrane utwory z płyty "Pierwszy promień" oraz nowe kompozycje. Część muzyczna koncertu
przeplatana będzie recytacją wybranych wierszy w wykonaiu samego autora. Koncert odbędzie się 23 października po mszy św.
o godz. 11.00 w kosciele pw.św.Katarzyny i bł.Marii Karłowskiej w Smogulcu. Na to niepowtarzalne spotkanie z poznańskimi
artystami zapraszamy wszystkich rozkochanych w poezji śpiewanej i tych, którzy dopiero chcieliby się zakochać w takim rodzaju twórczości.

 

 

 

 

 

"Wybór miłości" Koncert ARETE w Koninie 9.10.2011 godz.19.00

W niedzielę, 9 października o godz. 19.00 miłośników muzyki i poezji zapras zamy do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie na koncert poznańskiego zespołu ARETE. Koncert pt."Wybór miłości" został zorganizowany z okazji uroczystości odpustowych ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Artyści wystąpią w składzie: Katarzyna Skowrońska – śpiew, Agnieszka Majewska – skrzypce, Maria Markowska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, Jerzy Struk – śpiew, recytacja. Zespołowi towarzyszyć będzie wirtuoz gitary – Przemysław Hałuszczak. Piosenki oraztd style="vertical-align: top;" wybrane wiersze poezji Jerzego Struka na tle muzyki wspaniałych artystów poniosą słuchaczy do krainy miłości… Koncert poprowadzi Pan Andrzej Majewski. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

"Bądź motylem" Najnowszy videoclip zespołu ARETE!

W uroczym dworku "Róża Poraja" w Budziejowie, nieopodal Wągrowca pod koniec czerwca zespół ARETE brał udział w sesji zdjęciowej do najnowszego teledysku, który będzie m.in.
promował drugi album poznańskiego zespołu poezji śpiewanej. Artyści w składzie: skrzypaczki – Agnieszka Majewska i Maria Markowska, pianista – Romek Andrzejewski
oraz poeta i wokalista zespołu Jerzy Struk rozpoczęli nagrania w nastrojowym miejscu.
Realizatorem videoclipu jest Janusz Strugała z Arton Media, pilski artysta, muzyk, twórca serwisu literacko-poetyckiego www.poeci.com.
Serdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia teledysku "Bądź motylem"

 

 

 

 

 

SOS dla Afryki Wschodniej!

Nie mamy czasu do stracenia. Nie możemy pozwolić na to, aby we współczesnym świecie ludzie umierali z głodu. Najważniejsze jest teraz, abyśmy się zmobilizowali i okazali solidarność z mieszkańcami Afgt;ryki Wschodniej" – to słlt;br /owa Janiny Ochojskiej. Całym serce w imieniu zespołu ARETE i własnym chciałbym przyłączyć się do owego apelu niezwykłej, skromnej i zawsze prawdzwie oddanej potrzebującym ludziom, kobiety, założycielki i prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej. Słowa o potrzebie natychmiastowej pomocy Afryce płyną również ze Stolicy Apostolskiej, od tysięcy ludzi wstrząśniętych zagrożeniem śpierci głodowej milionów mieszkańców Afrykańskiej Ziemi… Każdy z nas jest wstanie pomóc! Choćby najmniejszym datkiem! WYSTARCZY JEDEN RUCH SERCA… OBYŚMY ZDĄŻYLI!

 

 

 

 

 

KONCERT ARETE w Toruniu 25 sierpnia godz.19.00

W przepięknej scenerii kościoła św. Jakuba w Toruniu w czwartek 25 sierptbodynia ze specjalnym programem poetycko-muzycznym pt. "Skrawek raju" wystąpi zespół ARETE.
Artyści zagrają w składzie: Jerzy Struk – poeta, wokalista, autor muzyki i tekstów, Romuald Andrzejewski- muzyk, pianista, kompozytor, aranżer,
Katarzyna Skowrońska – wokalistka, muzykolog, nauczyciel, Maria Markowska i Agnieszka Majewska – skrzypce.
Z zespołem ARETE gościnnie wystapi wybitny poznański gitarzysta Przemysław Hałuszczak. Usłyszą Państwo utwory pochodzące z pierwszej płyty zespołu pt. "Pierwszy promień" oraz zupełnie najnowsze kompozycje.
Koncert będzie przeplatany recytacją poezji Jerzego Struka na tle wspaniałych aranżacji znakomitych muzyków – Romualda Andrzejewskiego i Przemysława Hałusz strongpczaka.
Koncert zorganizowany z inicjatywy "Pracowni Muzycznej ALAUDA" w ramach warsztatów wokalnych pt. "Śpiewaj z głosem nie pod głos". Kościół św. Jakuba w Toruniu. 25 sierpnia godz. 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!