Bożonarodzeniowy Noworoczny Koncert Kolęd ARETE pt. "Jest taki dar…" Piwnica Duchowa 6 stycznia 2014 g. 17.00

Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Bożonarodzeniowy Koncert do Piwnicy Duchowej w Poznaniu pt. "Jest taki dar…" Nastrój najpiękniejszych polskich kolęd zapewnią dla Państwa artyści zespołu ARETE w składzie: Jerzy Struk – śpiew, recytacja, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Kargulewicz – skrzypce oraz Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory. Usłyszymy również świąteczne piosenki zespołu ARETE: m.in. Śnieżny sen i utwór Jest taki dar… W poniedziałkowy, świąteczny wieczór 6 stycznia zapraszamy do Piwnicy Duchowej na godz. 17.00. Ul. Działowa 25. Wstęp wolny

 

 

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Drodzy miłośnicy twórczości poetyckiej i świata muzyki z kręgu krainy łagodności o nadwrażliwych sercach… Kiedy w Betlejemskiej Stajence rodzi się Miłość świat budzi w sobie radość, dobro i sens. Niech chwile cudownej nostalgii wypełnią serca pokojem i nadzieją, a opłatek przebaczenia ofiaruje wszystkim odrobinę nieba przy wigilijnym stole. Z najlepszymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia Jerzy Struk i artyści zespołu ARETE

 

 

Jerzy Struk i ARETE w Kcyni OSP, 18 grudnia 2013 g. 16.30

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poetycko-kolędowe z Jerzym Strukiem. Poeta do Biblioteki przyjedzie w towarzystwie artystów zespołu ARETE: Marysi Bogawskiej – skrzypce, Agnieszki Kargulewicz – skrzypce, Katarzyny Kasprzak – śpiew i Romka Andrzejewskiego – piano, syntezatory i Jerzy Struk, poeta, śpiew. Na spotkaniu nie zabraknie tradycyjnych polskiech kolęd jak również autorskich utworów świątecznych. ARETE wystąpi o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

 

Spotkanie poetycko-kolędowe w Kórniku 16 grudnia 2013 godz. 17.00 Biblioteka Publiczna w Kórniku

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kórniku serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-kolędowe z Jerzym Strukiem, poetą, filozofem, autorem piosenek i założycielem Zespołu Poezji Śpiewanej ARETE. Z poetą do Biblioteki przyjadą artyści jego zespołu: Maria Bogawska grająca na skrzypcach oraz pianista Romuald Andrzejewski. Koncert przeniesie słuchaczy już w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jerzy Struk przygotował specjalny program w którym kolędy jak również autorskie piosenki przeplatane będą wierszami Bożonarodzeniowymi. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji i muzyki! 16 grudnia (poniedziałek) godz. 17.00 do Biblioteki w Kórniku. Ul. Poznańska 65. Wstęp wolny! 

Zapraszamy na stronę Biblioteki Publicznej w Kórniku: http://biblioteka.kornik.pl/?page=aktualnosci

table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="width: 900px; text-align: left;">

Jerzy Struk i ARETE w Bibliotece w Sadkach 12 grudnia 2013 g. 16.30

Dyrektor Gminnej Biblioteki w Sadkach serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-kolędowe z Jerzym Strukiem. Poeta do Biblioteki przyjedzie w towarzystwie artystów zespołu ARETE: Marysi Bogawskiej – skrzypce oraz Romka Andrzejewskiego – piano, syntezatory. Na spotkaniu nie zabraknie tradycyjnych polskiech kolęd jak również autorskich utworów świątecznych. ARETE wystąpi o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

 

 

Spotkanie poetycko-kolędowe w Kwilczu 11 grudnia 2013 godz. 16.00 Urząd Gminy Sala sesyjna

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kwilczu serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-kolędowe z Jerzym Strukiem, poetą, filozofem, autorem piosenek i założycielem Zespołu Poezji Śpiewanej ARETE. Z poetą do Kwilcza przyjadą artyści jego zespołu: Agnieszka Kargulewicz grająca na skrzypcach oraz pianista Romuald Andrzejewski. Koncert przeniesie słuchaczy już w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jerzy Struk przygotował specjalny program w którym kolędy jak również autorskie piosenki przeplatane będą wierszami Bożonarodzeniowymi. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji i muzyki! 11 grudnia (środa) godz. 16.00 Urząd Gminy w Kwilczu. Sala Sesyjna. Wstęp wolny! 

zapraszamy na strone Biblioteki: http://kwilczbi.webd.pl

 

 

"Czym jest miłość?" z płyty "Wędrujemy" ponownie na I miejscu LISTY z MOCĄ Radia RDN  

Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym fanom i miłośnikom naszej twórczości za oddawane głosy na piosenkę "Czym jest miłość?" To niezwykłe, że kolejny raz stanęliśmy na najwyższym podium LISTY z MOCĄ! Bardzo się cieszymy, że kompozycja o miłości tak bardzo się spodobała słuchaczom. DZIĘKUJEMY za każdy głos i w ten sposób wyrażoną sympatię dla naszych kolejnych poczynań muzycznych i poetyckich. Zapraszamy na koncerty i do zobaczenia!

Link do strony LISTY z MOCĄ: http://listazmoca.pl/

 

 

Spotkanie poetycko-kolędowe Biblioteka Publiczna w Trzcielu 10 grudnia 2013 godz. 17.00

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-kolędowe z Jerzym Strukiem, poetą, autorem piosenek i założycielem Zespołu Poezji Śpiewanej ARETE. Poecie towarzyszyć będzie wirtuoz gitary, kompozytor Przemysław Hałuszczak. Spotkanie będzie już nawiązywało do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wybrzmią kolędy jak również autorskie utwory  świąteczne. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji i muzyki! Wstęp wolny!

 

 

 Oprawa artystyczna konferencji "Poezja jako medium komunikacji", Poznań UAM IF g. 13.30-15.00

ZAKŁAD ANTROPOLOGII FILOZOFICZNEJ IF UAM oraz POLSKIE TOWARZYSTWO ANTROPOLOGII FILOZOFICZNEJ
serdecznie zaprasza dn. 2 grudnia 2013 na konferencję pt. POEZJA JAKO MEDIUM KOMUNIKACJI
Konferencja ma na celu rozważenie przekazu poetyckiego w kontekście problemów komunikacji społecznej. Przewidziana jest także króquot;Kawiarnia Biały Łabądźtka prezentacja autorskich utworów poetyckich oraz koncert zespołu poezji śpiewanej ARETE. Artyści wystąpią w składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Agnieszka Kargulewicz – skrzypce,  Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory oraz Przemysław Hałuszczak – gitara. 
Konferencja odbędzie się w sali 215 IF UAM
ul. Szamarzewskiego 89c
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poetyckiej przestrzeni
filozoficznego zapytywania…

 

 

 21-23 listopada 2013 TRZY wieczory poezji św. TERESY z LISIEUX w wykonaiu ARETE na Śląsku 

Dzięki wspaniałemu zaproszeniu między 21-23 listopada ARETE zagra trzy koncerty poezji św. Teresy tym razem na Śląsku. 
Artyści w pełnym składzie wystąpią:

21 listopada (czwartek) w JAWORZNIE, Wspólnota BETLEJEM, godz. 18.00.

22 listopada (piątek) w ROGOWIE w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.00.

23 listopada (so bota) natomiast poznańscy muzycy zagrają w Hoscpicjum "Cordis" w KATOWICACH o godz. 14.00.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie koncerty ARETE na Śląsku. Wstęp wolny!

 

 

 Koncert ARETE z okazji Jubileuszu AK i KSM, Poznań 24 listopada g. 15.45

W niedzięlę 24 listopada o godz. 15.45 odbędzie się koncert Zespołu ARETE z okazji Jubileuszu AK i KSM oddziału Poznańskiego. Artyści wystąpią w składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Kargulewicz – skrzypce oraz Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory. Koncert odbędzie się na Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieżowa 2/4. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej Domu Kultury MODRACZEK , Bydgoszcz 14 listopada g. 18.00

Dom Kultury MODRACZEK w ramach Literackich Czwartk&´w na Wyżynach serdecznie zaprasza do Kawiarni Literackiej na 65 spotkanie z poet strongą, wokalistą i filozofem Jerzym Strukiem. Autorowi towarzyszyć będą artyści założonego przez niego zespołu ARETE: Agnieszka Kargulewicz (Majewska) – skrzypce oraz Romek Andrzejewski – piano. Spotaknie jak zawsze poprowadzi Barbara Jendrzejewska, która dzień wcześniej otrzyma nagrodę "Zasłużonej dla kultury polskiej". Bardzo serdecznie zapraszamy! Wstep wolny!

 

 

Spotkanie muzyczno-poetyckie, Barcin – Biblioteka Publiczna, 13 listopada 2013, godz. 17.00

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie, ul. Ludowego Wojska Polskiego 4a, serdecznie zaprasza na muzyczno-poetyckie spotkanie z twórczością Jerzego Struka. Poeta na spotkanie przyjedzie z artystami założonego przez siebie zespołu ARETE: Agnieszką Kargulewicz (skrzypce) oraz Romkiem Andrzejewskim (piano,syntezatory).  Wszystkich miłośników poezji śpiewanej zapraszamy na godz. 17.00. Wstęp wolny. 

Zapraszamy na stronę Biblioteki w Barcinie.

http://www.biblioteka.barcin.com.pl/

 

 

Koncert ARETE z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada godz. 17.30 Koronowo 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie z okazji Święta Niepodległości serdecznie zaprasza na koncert Zespołu Poezji Śpiewanej ARETE.  Artyści wystąpią w następującym składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew; Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Kargulewicz (Majewska) – skrzypce, Romek Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara. Koncert odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Wstęp wolny!

 

 

 

Koncert ARETE z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 10 listopada godz. 19.00 Poznań, Kościół św. Marcina 

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Rada Osiedla Stare Miasto i Parafia p.w. św. Marcina serdecznie zapraszają na koncert zespołu Poezji Śpiewanej ARETE z okazji Święta Niepodległości. Uroczysty koncert odbędzie się w Kościele św. Marcina o godz. 19.00. Artyści wystąpią w pełnym składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew; Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Kargulewicz (Majewska) – skrzypce, Romek Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara oraz gościnnie Agnieszka Struk – recytacja. Serdecznie zapraszamy w niedzielny wieczór 10 listopada. Wstęp wolny.

 

 

Recital ARETE w Pruszczu Gdańskim, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, 5 listopada 2013, godz. 18.00

Z wielką radością artyści zespołu ARETE powracają do pięknej Biblioteki w Pruszczu Gdanskim, by ponownie zaprosić publiczność na godzinne spotkanie z twórczością Jerzego Struka, którego piosenki wpisują się również w nurt Krainy Łagodności. Tym razem do Biblioteki w Pruszczu Gdanskim z poetą przyjadą: Katarzyna Kasprzak – śpiew, Romek Andrzejewski – piano, syntezatory oraz skrzypaczka Maria Bogawska. Recital zatytułowany "Wędrujemy" będzie wzbogacony o recyp tację kilku wierszy z tomiku "Krzyk o Dobro!". Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. Na spotkanie z zespołem ARETE zapraszamy serdecznie 5 listopada o godz. 18.00. Wstep wolny!

 

 

Recital ARETE w PoemaCafe 3 października 2013 godz.19.00 w Poznaniu

Bardzo serdecznie zapraszamy na Recital zespołu ARETE do Kawiarni Artystycznej PoemaCafe w Poznaniu już 3 października 2013 o godz. 19.00.
 
W niezwykle klimatycznym miejscu, gdzie wiersze przechadzają się między stolikami a nuty zasiadają wygodnie w fotelach… wybrzmią najbardziej nastrojowe piosenki Jerzego Struka w wykonaniu jego przyjaciół i muzyków z zespołu.

Na skrzypcach zagrają oczywiście: Maria Bogawska i Agnieszka Majewska, utwory takie jak Niebo umiłowane czy Piosenka dla Ciebie zaśpiewa Katarzyna Kasprzak, a na pianie i syntezatorach zagra Romek Andrzejewski. Nie zabraknie już tradycyjnie tytułowego utworu z drugiej płyty zespołu, czyli Wędrujemy oraz premierowych kompozycji! Bilety 15/20. Na pierwszy koncert ARETE w PoemaCafe zapraszamy niezwykle serdecznie!

Poema Cafe, ul. Langiewicza 2, Poznańtel. 61 853 05 76

 

 

Koncert ARETE w Pałacu we Włoszakowicach, 11 października 2013, godz. 19.00 

Serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu Poezji Śpiewanej ARETE już 11 października. Koncert zorganizowany z okazji uroczystości związanych z Dniem Edukacji Narodowej odbędzie się w Pałacu we Włoszakowicach k/Leszna o godz. 19.00. Zespół wystąpi w następującym składzie: słowa, muzyka, śpiew, recytacja – Jerzy Struk, śpiew – Katarzyna Kasprzak, slrzypce – Maria Bogawska, piano – Romuald Andrzejewski oraz gitara – Przemysław Hałuszczak. Wstęp z zaproszeniami. 

 

 

Koncert ARETE z okazji XIII Dnia Papieskiego w Chrzypsku Wielkim, godz. ok. 11.15 

W niedzielę 13  października 2013 r. zapraszamy do Chrzypska Wielkiego na koncert zespołu ARETE.

Poznańscy artyści wystąpią w Kościele św. Wojciecha tuż po Mszy Świętej o godz. 11.15 z okazji uroczystych obchodów XIII Dnia Papieskiego. 

Poeta Jerzy Struk pzyjedzie w towarzystwie muzyków z zespołu ARETE, Katarzyny Kasprzak (śpiew),  Marii Bogawskiej (skrzypce), Romka Andrzejewskiego (piano, syntezatory), oraz Przemysława Hałuszczaka (gitara).

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

 

 

Recital "Wędrujemy" Pub – Galeria WRĘGA, Kraków 27 września 2013, godz. 19.30 ul. Józefa 17 

W piątek 27 września zapraszamy na Recital piosenek Jerzego Struka do Galerii Wręga w Krakowie. Poeta przyjedzie w towarzystwie muzyków zespołu ARETE, Katarzyny Kasprzak (śpiew) oraz Romka Andrzejewskiego (piano, syntezatory), by zaprezentować utwory z najnowszej płyty "Wędrujemy "w miejscu znanym z niezapomnianych klimatów również Piosenki Turystycznej. Serdecznie zapraszamy:) Wstęp wolny!

http://wrega.pl/index.php?id=wydarzenia

Piątkowy Recital w Krakowie jest pierwszym z 4 spotkań z twórczością ARETE w czasie ich pobytu w Stolicy Małopolski pomiędzy 27-30 września:) Informacje na stronie zespołu lub na Facebooku. 

 

 

"Lepszy świat" w KINOTEATRZE "WRZOS" Kraków, 28.09.2013  g. 17.00 

Serdecznie zapraszamy w ramach 4 dniowych spotkań z twórczością ARETE w Małopolsce do KINOTEATRU "WRZOS" w Krakowie przy Domu Kultury PODG&´RZE na Recital piosenek Jerzego Struka z udziałem poznańskich artystów tworzących zespół ARETE: Katarzyny Kasprzak – śpiew, Marii Bogawskiej – skrzypce, Agnieszki Majewskiej – skrzypce, Romka Andrzejewskiego – piano, syntezatory. Koncert odbędzie się się o godz. 17.00 w Kinoteatrze na ul. Zamoyskiego 50, Bilety – : 12 i 7 zł. Bardzo serdecznie zapraszamy!

http://www.dkpodgorze.krakow.pl/

 

 

Koncert ARETE "Jubileusz z okazji 25-spotkania PSALMU" Kraków 29 września 2013 godz. 19.00

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny "PSALM" oraz parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie – Piaskach Nowych serdecznie zaprasza na koncert poznańskiego zespołu ARETE z okazji Jubileuszowego 25 spotkania "Psalmicznego". Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 września 2013 o godz. 19.00 w Auli bł. Jana Pawła II. W specjalnym koncercie wystąpi całe ARETE: Maria Bogawska i Agnieszka Majewska – skrzypce, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara i Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew. Bardzo serdecznie wszystkich najpiękniej zapraszamy!

http://www.parafiapiaskinowe.pl/index.php/p-s-a-l-m/517-xxv-zaproszenie-do-psalmu

 

 

ARETE Koncert poezji św. Teresy 30.09.2013 godz. 19.30, Kościół św. Marka

30 września 2013 o godz. 19.30 Zespół Poezji Śpiewanej ARETE przekroczy bramy Kościoła św. Marka w Krakowie, by wystąpić w wieczorze poezji św. Tersey z Lisieux. ARETE wystąpi w pełnym składzie: Jerzy Struk, Katarzyna Kasprzak, Maria Bogawska, Agnieszka Majewska, Romek Andrzejewski, Przemysław Hałuszczak. Będzie to zupełnie inny koncert  poznańskich artystów, którzy spróbują jak najlepiej towarzyszyć duchowemu przesłaniu tekstów św. Teresy zgodnie z sentencją, iż poezja jest muzyką duszy. Na to niezwykłe spotkanie z twórczością św. Teresy serdecznie zapraszamy w poniedziałek 30 września o godz. 19.30. Organizator: Fundacja Pustelnia. Do zobaczenia:) 

http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/wieczor-poezji-ze-sw-teresaz-lisieux.html

 

 

Koncert ARETE "Alfabet Miłości"  22 września godz. 19.00 w Koninie, Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W niedzielę 22 września 2013 o godz. 19.00  zapraszamy do Konina na muzyczno-poetycką wędrówkę po krainie Dobra i Miłości. Koncert zespołu ARETE pt. "Alfabet Miłości" odbędzie się w Auli Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy Kościele św. Maksymiliana Kolbe. Zespół Poezji Śpiewanej ARETE wystąpi w pełnym składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak –  gitara. Artyści zaprezentują kompozycje ze swoich dwóch płyt : "Pierwszy promień" i "Wędrujemy" ; oraz najnowsze utwory. Koncert przeplatany będzie recytacją kilku wierszy z najnowszego tomiku Jerzego Struka "Krzyk o Dobro!"  Na koncert serdecznie zaprasza parafia św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Wstęp wolny:)

 

 

Koncert ARETE "Wieczornica Jubileuszowa"  20 września godz. 19.30 Poznań, ul. Łąkowa 1

Zespół Poezji Śpiewanej ARETE dostąpił wielkiego zaszczytu bowiem już w najbliższy piątek wystąpi w koncercie z okazji obchodów Święta 100 – lecia pobytu Elżbietanek w Poznaniu. Artyści pojawią sie w pełnym składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak –  gitara. Arete zapewni oprawę artystyczną Wieczornicy Jubileuszowej i zaprezentuje wiele swoich kompozycji z pierwszej płyty : "Pierwszy promień" oraz drugiej "Wędrujemy". Ważnym punktem koncertu będą muzyczne niespodzianki! Wstęp – na zaproszenia. 

 

 

"Krzyk o Dobro!" koncert ARETE w Sierakowie niedziela, 15 września 2013, godz. 19.30

W imieniu ks. Zbigniewa Woźniaka Proboszcza Sierakowskiej parafii p.w. NMP Niepokalanie Poczętej serdecznie zapraszamy na koncert zespołu ARETE pt. "Krzyk o Dobro!" Poeta Jerzy Struk – sierakowianin, powraca po trzech latach z całym zespołem, który w niedzielę 15 września wystąpi w pełnym składzie: Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Majewska – skrzypce, Kasia Kasprzak – śpiew, Romek Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara i gościnnie Agnieszka Struk – recytacja. Artyści zagrają najważniejsze kompozycje z dwóch płyt "Pierwszy promień" i "Wędrujemy" oraz najnowsze utwory. Tytuł tego wyjątkowego spotkania z publicznością nawiązuje do piątego tomiku poety "Krzyk o Dobro!". Bardzo serdecznie zapraszamy!

 

 

Koncert ARETE "Winobranie 2013"  8 września godz. 15.30 Stary Rynek, Scena Miasteczka Winiarskiego

W niedzielę 8 września 2013 o godz. 15.30 z okzji obchodów Dni Zielonej G&´ry podczas uroczystości Winobrania i ku czci św. Urbana wystąpi zespół Poezji Śpiewanej ARETE. Koncert odbędzie się na Scenie M/diviasteczka Winiarskiego na Starym Rynku przy Ratuszu w centrum Zielonej Góry. Artyści zaprezentują zestaw "winobraniowych" utworów  i wystąpią w następującym składzie: Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Jacek Osmyk – gitara. Oprócz "Wędrujemy" czy "Lepszy świat" usłyszymy nowe kompozycje. Na koncert serdecznie zapraszają organizatorzy: Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury. Wstęp wolny:)

 

 


 

"Czym jest Miłość?" Recital Jerzego Struka i ARETE, 9 września godz. 18.00 Nowogród Bobrzański 

W poniedziałek 9 września zapraszamy bardzo serdecznie na recital poety Jerzy Struka z artystami zespołu ARETE: Katarzyną Kasprzak – śpiew, Marią Bogawską – skrzypce, Agnieszką Majewską – skrzypce, Romualdem Andrzejewskim – piano, syntezatory oraz Jackiem Osmykiem – gitara. Koncert pt. "Czym jest Miłość?" odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Pocztowa 7, o godz. 18.00. Zespół Arete ma w swoim repertuarze wiele piosenek Jerzego Struka których mottem przewodnim są różne odcienie miłości…  Zapraszamy serdecznie na podróż do świata poezji i muzyki. Wstęp wolny. Recital ten jest jednym z czterech koncertów jakie między 8-11 września artyści zagrają w województwie Lubuskim. 

 

 


 

Recital Jerzego Struka i ARETE "Wędrujemy" 10 września 2013, godz. 17.00 Nowa Sól 

10 września piosenki założyciela zespołu ARETE wybrzmią w G ALERII  pod TEKSTEM w Nowej Soli. Koncert poznańskich artystów rozpocznie się o godz. 17.00.  Z poetą wystąpią Kasia Kasprzak – śpiew, Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piimg alt="" class="alignright size-medium wp-image-1524" height="300" src="http://www.jerzystru/pk.pl/arete/wp-content/uploads/2012/04/sniepodleglosci10listopada-1-215×300.jpg" title="Koncert ARETE z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada godz. 17.30 Koronoppwo/p;sniepodleglosci10listopada 1" width="215" /ano, syntezatory oraz Jacek Osmyk – gitara. Nastrój lirycznej wędrówki będzie przeplatany promocją najnowszego wydawnictwa autora pt. "Krzyk O Dobro!" Bardzo serdecznie zapraszamy do Nowej Soli. Galeria pod Tebr /kstem, ul. B/strong /tbodyankowa 3. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do kolejnej wspólnej wędrówki po poetyckich przestrzeniach Dobra i Miłości. Koncert ARETE w Nowej Soli to trzecie spotkanie w ramach "c/tdpzter odniowej trasy koncertowej" /pquot;po Województwie Lubuskim. Do zobaczenia! 

Informacje na stronie Biblioteki w Nowej Soli:

http://www.biblioteka.nowasol.pl/?co=0&go=607

 

 


 

Koncert ARETE "Niech życie trwa!" 11 września 2013 godz. 19.00 Zielona Góra, Galeria Sztuki Marii Idzikowskiej

Gorąco zapraszamy na koncert zespołu ARETE do Galerii Sztuki Mari i Idzikowskiej w Zielonej Górze. W pełnym składzie poznańscy artyści wystąpią w środę 11 września w koncercie z atytułowanym "Niech życie trwa!". Oprócz znanych utwórów ARETE w wykonaniu Kasi Kasprzak i Jerzego Struka usłyszeć będzie można najnowszą kompozycję autora do czego nawiązuje tytuł poetycko-muzycznego wieczoru. Nie zabraknie również czystego słowa poezji okraszonego obrazami różnych barw muzyki a malowanych dźwiękami skrzypiec Marii Bogawskiej i Agnieszki Majewskiej, gitary Jacka Osmyka, czy instrumentów klawiszowych Romka Andrzejewskiego.

S erdecznie zapraszamy na spotkanie z zespołem ARETE do Galerii Marii Idzikowskiej, na ul. Fabryczną 13  w Zielonej Górze o godz. 19.00. Do zobaczenia!  

 

 


 

"Czym jest Miłość?"  na "Liście z Mocą!" w Radiu RDN Małopolska

Po niezwykłej przygodzie z tytułowym utworem Wędrujemy w Radiu RDN teraz pojawiła się kolejna propozycja dla słuchaczy Małopolskiej rozgłośni. Od 8 sierpnia co tydzień można głosować na naszą piosenkę "Czym jest Miłość?". Dziękując za wszystkie dot/tbody/tableychczasowe głosy od miłośnik&´w naszej twórczości z przyjemquot;. Bardzo serdecznie zapraszamy! Wstep wolny! nością zapraszamy Was do przygody z nowym utworem! Lista z Mocą Radio RDN godz. 20.10 w każdy czwartek. Serdecznie pozdrawiamy miłująco, poetycko i muzycznie! Artyś cie zespołu ARETE:)

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/programy/lista-z-moca

Serdecznie zapraszamy do kolejnej wspólnej/a wędrówki, by odpowiedzieć na pytanie "Czym jest Miłość?"

 

 

nbsp;

Koncert ARETE "Świątynia Dnia" w Parku Sołackim (Restauracja MERIDIAnbsp;8 września godz. 15.30 Stary Rynek, Scena Miasteczka Winiarskiegoa href="http://www.jerzystruk.pl/arete/wp-content/uploads/2012/04/nowogród-bobrzanski.jpg"/pN)  w Poznaniu 4 sierpnia 2013 godz. 18.00

Rada Osiedla Sołacz i Stowarzyszenie Przyjaciół Sołacza 30 września 2013 o godz. 19.30 Zespserdecznie zapraszają na koncert Zespołu ARETE pt. Świątyn´ia Dnia w ramach programu Koncertów Sołackich 2013.

Koncert związany z rocznicą św. Jana Vianney – patrona sołackiej parafii odbędzie się na Tarasie Restauracji "Meridian" w Parku Sołackim. W specjalnym koncercie, w którym artyści wykonają najbardziebr /j znane jak również nowe kompozycje wystąpią: Maria Bogawska – skrzypce, Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara oraz Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew. Serdecznie zapraszamy w pierwszą niedzielę sierpnia na spotkanie z ARETE w Parku Sołackim w Poznaniu! 

Szczegółowe informacje: http://epoznan.pl/kultura-wydarzenie-48869-Koncert_Zespolu_ARETE_w_Parku_Solackim

 

 

Spotkanie muzyczno-poetyckie w BiblKatarzyna Kasprzakiotece w Kotlinie 11 lipca 2013 o godz. 12.00

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kotlin  zaprasza na spotkanie muzyczno-poetyckie z Jerzym Strukiem. Spotkanie odędzie się w najbliższy czwartek 11 lipca 2013 o godz. 12.00. Poeta zawita na spotkanie w Bibliotece z muzykami zespołu ARETE. Na skrzypcach zagra Agnieszka Majewska a na piano i syntezatorach Romek Andrzejewski. Wiersze z tomiku "Krzyk o Dobro!" przeplatane będą piosenkami Jerzego Struka. Serdecznie zapraszamy na letnią odsłonę poetyckiej wrażliwości ubraną w muzyczną formę. Wstęp wolny. 

 

 

Artyści ARETE w Szkole w Niechanowie 25 czerwca 2013 o godz. 10.00

Dyrektor i Rady Rodziców Zespołu Szkół w Niechanowie serdecznie zapraszają na mu zyczno-poetyckie spotkanie z Jerzym Strukiem. Spotkanie z poezją w ramach promocji najnowszego tomiku "Krzyk o Dobro!" będzie wzbogacone piosenkami autora w wykonaniu artystów zespołu Arete.
W Niechanowie zaśpiewa również wokalistka Kasia Kasprzak, akompaniament – piano i syntezatory – Romek Andrzejewski. Nie zabraknie więc z pewnością takich utworów jak "Lepszy świat", "Wodospad" czy "Wędrujemy". Spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godz. 10.00 w Szkole w Niechanowie, ul. Różana 33. Wstęp wolny.

 

 

"Krzyk o Dobro!" w Bibliotece w Owińskach 20 czerwca 2013 o godz.17.00 

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku zaprasza na spotkanie muzyczno-poetyckie z Jerzym Strukiem. Spotkanie odędzie się 20 czer pwca 2013 o godz. 17.00. Poecie towarzyszyć będą muzycy zespołu ARETE. Na skrzypcach Maria Bogawska (Markowska) oraz na piano i syntezatorach Romek Andrzejewski. Wiersze z tomiku "Krzyk o Dobro!" będą okraszon/p e krzykiem muzycznym najnowszych kompozycji. Wstęp wolny. 

 

 


Spotkanie Poetycko-Muzyczne w Bibliotece w Czajkowie 14 maja 2013 o godz. 16:00

Serdecznie zapraszamy do Gminej Biblioteki Publicznej w Czajkowie wszystkich mieszkańców i gości gminy Czajków na spotkanie Poetycko-Muzyczne w klimacie filozoficzno-religijnym z Jerzym Strukiem pt. "Krzyk o Dobro", które odbedzie się 14 maja/strongtbody 2013 roku (WTOREK) o godz. 16.00 w Domu Kultury w Czajkowie (sala OSP). Artyście towarzyszyć będzie wspaniały muzyk, pianisa i aranżer- Roman Andrzejwski. 

  Informacje

 

 

Koncert ARETE w Domachowie 19 maja 2013 o godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu ARETE, który odbędzie się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Domachowie. Koncert poznańskiego Zespołu Poezji Śpiewanej uświetni uroczystość Jubileuszu 25 – lecia święceń kapłańskich Ks. Pawła Minty – proboszcza parafii w Domacho quot;´wie. W specjalnym programie wystąpią: Agnieszka Majewska i Maquot;WRZOSria Markowska – skrzypce, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Romuald Anbsp; /pndrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara oraz Jerzy Struk – słowa, muzyka, recytacja. Na koncert serdecznie zaprasza organizator: Stowarzyszenie Zaczyn. Patronat medialny: radio Emaus. Wstęp wolny.  

 

 

Koncert ARETE w Sali Widowiskowej w Zduńskiej Woli 26 kwietnia o godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu ARETE promujący ich drugą płytę pt. Wędrujemy. Z poznańskim zespołem w Sali Widowiskowej gościnnie wystąpi jeden z najlepszych gitarzystów flamenco Przemysław Hałuszczak. Na skrzypcach zagrają Maria Markowska i Agnieszka Majewska. Natomiast bardzo kobiecy śpiew Katarzyny Kasprzak okraszone zostaną mtbodyoc strongp/p/aimg alt="" class="aliquot;Wędrujemy table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="width: 900px; text-align: left;"gnright size-medium wp-image-1338&qu/pot; height="300" src="http://www.jerzystruk.pl/arete/wp-content/uploads/2012/04/Czerwonak-243×300.jpg" title="Czerwonak" width="243" /strongnym brzmieniem piano, syntezator&´w – Romualda Andrzejewskiego. Zesp&´ł Jerzego Struka  w Zduńskiej Woli zaprezentuje m.in. swoje najbardziej znane kompozycje: "Wodospad", "Lepszy świat" "Wędrujemy" czy wiosenną piosenkę o miłości "Bądź motylem".


Zapraszamy na spotkanie z zespołem ARETE do Sali Widowiskowej w piątek 26 kwietnia o godz. 17.00. 

Informacje

 

 

"Lepszy świat" Recital Jerzego Struka w Gdyni 17 kwietnia 2013 godz. 19.00

Kolejne spotkanie z twórczością założyciela i wokalisty zespołu ARETE tym razem odbtd style="width: 716px; vertical-align: top;"ędzie się w "Cafe Anioł" w Gdyni,
ul. Kilińskiego 6. Koncert zatytułowany "Lepszy ś/pwiat' to kolejna propozycja dla sympatyków ARETE /p w Trójmieście. 

Jerzy Struk w towarzystwie artystów: wokalistki Katarzyny Kasprzak oraz pianisty Romualda Andrzejewskiego zaśpiewa swoje ulubione kompozyje z dwóch autorskich płyt "Pierwszy promień" i "Wędrujemy".

Wszystkich miłośników poezji i muzyki serdecznie zapraszamy.

Informacje o koncercie i rezerwacja

 

 

Recital Jerzego Struka "Wędrujemy" w Gdańsku 16 kwietnia 2013 godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy na Recital autora piosenek i wokalisty zespołu ARETE.
Z poetą do Gdańska przybędą artyści Zespołu Poezji Śpiewanej ARETbE ´

Katarzyna Kasprzak – śpiew oraz Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory.

Koncert odbędzie się 16 kwietnia 2013 roku o godz. 19.00 w KAWIARENCE PODR&´ŻNIICZEJ 
"Południk 18". Gdańsk, ul. Garncarska 7-9

To niepowtarzalna okazja, by po raz pierwszy w Trójmieście posłuchać na żywo artystów zespołu ARETE z Poznania. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

Szczeg&´łowe informacje

 

 

"Przez wiarę do Życia!" koncert ARETE w Poznaniu 7 kwietnia 2013 godz. 12.00

Serdecznie zapraszamy na Koncert Zespołu ARETE pt. "Przez wiarę do Życia!",
który odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 12.00 w Kościele p.w. NMP z La Salette w Poznaniu

Artyści śpiewający o Dobru i Miłości wystąpią w pełnym składzie:
Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew,
Katarzyna Kasprzak – śpiew,
Agnieszka Majewska – skrzypce,
Maria Markowska – skrzypce,
Jacek Osmyk – gitara,
Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory.

W ko Serdecznie zapraszamy do kolejnej wspściele pw. NMP z La Salette 7 kwietnia wybrzmią najważniejsze utwory z dwóch autorskich płyt zespołu "Pierwszy promień" i "Wędrujemy".
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

 

 

"Dla ciała i ducha" DK w Stęszewie 5 kwietnia godz. 17.30 

Serdecznie zapraszamy do Domu Kultury w Stęszewie. W ramach promocji tomiku poezji "Krzyk o Dobro!"Jerzego Struka odbędzie się krótki recital jego piosenek i dlatego wraz z poetą do Domu Kultury zawitają: gitarzysta Jacek Osmyk i pianista Romuald Andrzejewski. Muzyczne spotkanie z męską częścią zespołu ARETE odbędzie się tuż po otwarciu wystawy Pani Danuty Bober. A wszystko w ramach cyklu "Przyjemności dla ciała i ducha" organizowanym przez Dyrektor DK Panią Barbarę Bawer. Do Stęszewa serdecznie zapraszamy w piątek 5 kwietnia! 

 

 

Recital Jerzego Struka &qquot;Wędrujemy/auot;Moja miłość poezją pisana" 21 marca 2013 godz. 19.00 w Nakle Cafe Emilia

W czawartek, 21 marca serdecznie zapraszamy do Nakła, do Cafe Emilia. Poeta, wokalista i autor piosenek zaśpiewa swoje najważniejsze piosenki o Miłości. Do Nakła Jerzy Struk zawita w towarzystwie artystów z zespołu ARETE. Na skr/pzypcach zagrają Maria Markowska i Agnieszka Majewska przy akompaniamencie pianisty zespołu Romualda Andrzejewskiego. Na recital pt. "Moja Miłość poezją pisana" do Cafe Emilia w Nakle serdecznie zapraszamy 21 marca o godz. 19.00.

 

 

Koncert Zespołu ARETE pt. "Czym jest miłość?" 17 marca 2013 godz. 19.30 w Rawiczu 

W niedzielę, 17 marca serdecznie zapraszamy do Rawicza na koncert  zespołu ARETE, który odbędzie się w ramach Wielkopostnych Rekolekcji w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Do Rawicza artyści powracają z olbrzymią radością i zagrają dla Państwa w pełnym składzie: Kasia Kasprzak – śpiew, Agnieszka Majewska i Maria Markowska – skrzypce, Jacek Osmyk – gitara, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Jerzy Struk, śpiew i recytacja… Gł&´wnym tematem będzie oczywiście MIłość! Jednak zespół zapowiedział r&´wnież prapremierę najnowszej kompozycji pt. "Ale po co?"  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pytają siebie "Czym jest miłość?" i wszystkich, którzy pragną się na moment zatrzymać i umocnić swą wiarę w Dobro wyrażoną językiem muzyki i poezji. Koncert odbędzie się w Kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu tuż po Mszy Świętej o godz. 18.30  (około godz. 19.30)

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 

Koncert ARETE "Nie tylko dla Pań" 10 marca 2013 godz. 17.00 w Damasławku

Serdecznie zapraszamy na koncert ARETE z udziałem gitarzysty Przemka Hałuszczaka! Koncert odbędzie się 10 marca  w GOK Damasławek. o godz. 17. Obowiązują darmowe wejściówki. 

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 

Koncert zespołu ARETE "URODZINOWY!"  w Cafe Misja 7 marca 2013, godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy URODZINOWY koncert Zespołu AR Jerzy Struk w towarzystwie artystETE. Artyści świętować będą 3 Urodziny tradycyjnie, bo na uroczej poetyckiej scenie Cafe Misja w Poznaniu. 
W koncercie o podtytule "Już prawie Dzień Kobiet!" pojawią się piosenki nawiązujące do męsko-damskich relacji wyrażanych m lt;br /uzycznym sercem… Wśród utworów takich jak "Wodospad", "Czym jest miłość?", "Lepszy świat" i oczywiście "Wędrujemy" wybrzmią również zupełnie nowe kompozycje… 7 marca dla Państwa wystąpi cała siódemka Arete:Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Agnieszka Majewska – skrzypce,
Maria Markowska – skrzypce, Joanna Wójcicka – instrumenty perkusyjne, Romuald Andrzejewski – piano,
syntezatory, Jacek Osmyk – gitara. Nie zabraknie oczywiście dodatkowej niespodzianki… a po koncercie będzie można kupić z autografami obydwie płyty ARETE jak i najnowszy tomik Jerzego Struka "Krzyk o Dobro!", bo lata mijają… ale wiara w Dobro i Miłość tradycyjnie wyznaczają szlak autorskiej wędrówki Zespołu.  

Szczegółowe informacje

Wstęp 10 zł (przedsprzedaż lub rezerwacja) 15 zł (w dniu koncertu) Serdecznie zapraszamy

 

 

 

Spotkanie poetyckie w Bibliotece w Niechanowie 6 marca 2013 godz. 18.00

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Niechanowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z poetą Jerzym Strukiem promujące najnowszy tomik pt. "Krzyk o Dobro!" Do Biblioteki na spotaknie z publicznścią autor przyjedzie w towarzystwie pianisty Romualda Andrzejewskiego i gitarzysty Jacka Osmlt;br /yka – artystów zespołu Arete. Wieczór będą okraszały również piosenki z dwóch autorskich płyt poznańskiego Zespołu. Serdecznie zapraszamy 6 marca o godz. 18.00.

Szczegółowe informacje

 

 

Koncert Zespołu ARETE w Centrum Kultury w Śmiglu 24 lutego 2013 godz. 18.00

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z autorskim programem artystów zespołu ARETE.
W ostatnią niedzielę lutego poznańscy artyści wraz z gitarzystą P´rzemkiem Hałuszczakiem wystąpią tym razem w Centrum Kultury w Śmiglu o godz. 18.00 W specjalnym programie wybrzmią najnowsze aranżacje najważniejszych piosenek zespołu zarówno z pierwszej płyty jak i drugiej "Wędrujemy". Bilety wstępu 10 zł.  Bardzo serdecznie zapraszamy!

 

 

Walentynkowy Koncert ARETE "Wieczór miłości" 14 lutego 2013 godz. 19.30 w Poznaniu 

Serdecznie zapraszamy na "Wieczór miłości" z zespołem ARETE!  Wszystkie piosenki tego wyjątkowego wieczoru będą poświęcone największej tajemnicy i jednocześnie najzdrowszej chorobie serca, która nadaemnbsp; je sens wszystkim działaniom człowieka… Koncert dla wszystkich zakochanych i poszukujących miłości… dla spragnionych miłosnych kompozycji, jak i dla tych, którzy bezustannie pytają świat jak i siebie "Czym jest miłość?".  Z zespołem ARETE wystąpi wirtuoz gitary Przemek Hał/tbody ´lt;br /lt;br /nbsp; quot;Wodospad/pquot; z zespołem ARETE! uszczak. Koncert odbędzie się w Sali DA Winiary w Poznaniu, ul. Rejtana 8. 

Wstęp 10 zł (w tym herbata, kawa i domowe wypieki… również na policzkach!) 
 
Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 

Recital Jerzego Struka "Wędrujemy" w Gdańsku 16 kwietnia 2013 godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy na Recital autora piosenek i wokalisty zespołu ARETE.
Z poetą do Gdańska przybędą artyści Zespołu Poezji Śpiewanej ARETbE ´
Katarzyna Kasprzak – śpiew oraz Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory.
Koncert odbędzie się 16 kwietnia 2013 roku o godz. 19.00 w KAWIARENCE PODR&´ŻNIICZEJ
"Południk 18". Gdańsk, ul. Garncarska 7-9
To niepowtarzalna okazja, by po raz pierwszy w Trójmieście posłuchać na żywo artystów zespołu ARETE z Poznania.
Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

http://www.mdkwagrowiec.pl/component/content/article/32/1203.html