Bożonarodzeniowy koncert Kolęd Zespołu ARETE Krzyk o Dobro! ARETE pt. Krzyk o Dobro! 6.01.2013 godz. 17.00

6 stycznia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do Piwnicy Duchowej w Poznaniu na Bożonarodzeniowy koncert kolęd zespołu ARETE pt."Krzyk o Dobro!" Niezapomniany nastrój najpiękniejszych polskich kolęd stworzą dla Państwa następujący artyści: Katarzyna Kasprzak – śpiew, Agnieszka Majewnbsp; w Zduńskiej Woli zaprezentuje m.in. swoje najbardziej znane kompozycje: ska i Maria Markowska – skrzypce, Jacek Osmyk – gitara, Romuald Andrzejewski – piano i Jerzy Struk – śpiew, recytacja. Koncert w ramach cyklu "Dialogi Poetyckie" odbędzie spię w niedzielę 6 stycznia w Poznaniu. Piwnica Duchowa, ul.Działowa 25. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

 

 

Wieczór poetycko-muzyczny w Bibliotece w Kleczewie 7 grudnia o godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z liderem i założycielem zespołu ARETE. Jerzy Struk tym razem zaprezentuje swoją najnowszą twórczość poetycką z piątego tomiku poezji pt. "Krzyk o Dobro!" oraz opowie o kulisach powstawania drugiego albumu "Wędrujemy". Poecie będzie akompaniował znakomity pianista również zespołu ARETE Romuald Andrzejewski. Dzięki temu prezentacja twórczości poetyckiej uzys ka nastrojową oprawę muzyczną charakterystyczną dla klimatu Krainy Łagodności. Spotkani e autorskie odbędzie się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleczewie, w piątek 7 grudnia o godz. 17.00. Wszystkich miłośników poezji oraz poezji śpiewanej serdecznie zapraszamy!

http://www.bibl /divioteka.kleczew.pl

 

 

ARETE zagra w KONCERCIE DLA BASI w Poznaniu 24 listopada 2012

Zespół wykona z pewnością utwory takiej jak: "Lepszy świat", "Wierzę w Was", czy "Wodospad".
Serdecznie zapraszamy!! Nie może Was zabraknąć!

Pomóżmy w leczeniu Basi

Informacje na Facebooku znajdują się pod tutaj

 

 

Koncert ARETE w Kościele św. Stanisława Kostki w Poznaniu  27 października  godz. 19.tr40

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, bo wyjątkowa jest idea, którą pragną wesprzeć swoim występem artyści zespołu ARETE. Koncert bowiem ma charakter charytatywny, po jego zakończeniu będą zbierane pieniążki na rzecz uratowania przedszkola:"Boża Radość" istniejącego przy parafii.  W koncercie pt." Wierzę w Was ludzie, wierzę!" artyści wystąpią w składzie: Maria Markowska i Agnieszka Majewska – skrzypce,  Kasia Kasprzak – śpiew, J Serdecznie zapraszamy na spotkanie z liderem i założycielem zespołu ARETE. Jerzy Struk tym razem zaprezentuje swoją najnowszą twoanna W&´jcicka – bębny, Jacek Osmyk – gitara, Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja, Jerzy Struk – śpiew, recytacja. Wszystkich miłośnik/ptbody ów poezji śpiewanej, twórczości zespołu ARETE a przede wszystkim ludzi dobrej woli zapraszamy w sobotę 27 października do Kościoła p.w. św. Stanisłwa Kostki w Poznaniu. Koncert odbędzie się po Mszy Św. ok. godz. 19.40. Wstęp wolny!

 

 

Koncert ARETE na Poznańskim Przeglądzie Piosenki Pozytywnej "Jesień z Bazuną" 20.10. godz. 19.00-22.00

 

W sobotni wieczór 20 października po godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na nasz koncert w ramach Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej pt. "Jesień z Bazuną".
Muzyczne spotkanie, na którym w pełnym 7 osobowym składzie będziemy starali się POZYTYWNIE zauroczyć słuchaczy odbędzie się w Domu Kultury KRĄG – ul. Dmowskiego 37 (Poznań Łazarz).
W specjalnym programie usłyszą Państwo jedynie piosenki o najbardziej POZYTYWNYM trprzesłaniu z całego naszego repertuaru!

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

Szczegółowe informacje

 

 

Koncert ARETE w Gołańczy w niedzielę 14 października. Dzień Papieski 2012. Papież Rodzinny

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert zespołu ARETE zorganizowany przez Gołaniecki Ośrodek Kultury z okazji obchodów Dnia Papieskiego 2012. W muzyczno-poetyckim programie artyści zaprezentują kompozycje o najbardziej duchowym przesłaniu. Nie zabraknie również utworów o miłości – krainie, tak bliskiej nauczaniu bł.Jana Pawła II. ARETE wystąpi w składzie: Maria Markowska i Agnieszka Majewska – skrzypce, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Jacek Osmyk – gitara, Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja, Jerzy Struk – śpiew, recytacja. Koncert odbędzie się w kościele św. Wawrzyńca w Gołańczy, w niedzielę, 14 października ok. 18.40 (po Mszy Św.) Bardzo serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

 

 

Krzyk o Dobro!  Piąta książka poetycka założyciela ARETE

Mały ptaszek – "Rudzik" patrzy na nas z okładki najnowszego tomiku Jerzego Struka i pyta o Dobro i pragnie wyrazić to, co niewyrażalne… Nietypowo: poetycką duchowość odsłaniają cztery formy wyrazu..
Spotkanie z Czytelnikiem rozpoczyna się cyklem utworów: "Wiersze kolejnych narodzin" oraz zbiorem tekstow piosenek "Czujność istnienia pieśniami wołania".
Następnie "Tandem" czyli dialog pomiędzy bohaterami: UFNOŚCIĄ i ROZUMEM. Tomik kończy druga część poematu "Bogu powiem…", czyli tytułowy "Krzyk o Dobro!".
Nad oryginalnym projektem okładki i nad artystyczną stroną wydania czuwała grafik Zuzanna Szulc natomiast piękne nastrojowe zdjęcia, rozpoczynające każdą z części, są utorstwa Marii Słowińskiej.
Do tej pory Jerzy Struk opublikował: "Jesteśmy"(1997), "Rysa absolutna" (1999), "przed… Po…" (2009), "Być uczniem Miłości" (2010).
Tomik "Krzyk o Dobro!" można poszukać w wybranych księgarniach, ale już teraz można zamówić na stronie Wydawnictwa Flos Carmeli. ;

Bardzo serdecznie zapraszamy!

http://floscarmeli.pl/produkt-krzyk-o-dobro,6247624

lub tel. +4861 856-08-34

Zapraszamy również na spotaknia poetyckie z autorem. Informacje niebawem.

 

 

Koncert ARETE w ODK "POD LIPAMI" w POZNANIU 8 października 2012 godz. 19.00

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY na koncert zespołu ARETE w DOMU KULTURY POD LIPAMI w Poznaniu.
Będzie to niezapomniana uczta duchowa jaką przygotowują grający w zespole artstrongyści:Agnieszka Majewska (skrzypce)
Maria Markowska (skrzypce) Katarzyna Kasprzak (śpiew), Jacek Osmyk (gitara), Romek Andrzejewski (piano, syntezatory)
Jerzy Struk (śpiew, teksty, muzyka, recytacja) a także występujący gościnnie gitarzysta Przemysław Hałuszczak.
Koncert promuje najnowszy album zespołu "Wędrujemy".
Na spotkanie z twórczością ARETE serdecznie zapraszamy w poniedziałek 8 października o godzinie 19:00.

BILETY W CENIE 15zł. (PRZEDSPRZEDAŻ) ORAZ 20zł.

Bilety do nabycia w ODK Pod Lipami oraz Centrum Informacji Miejskiej.l

Osiedlowy Dom Kultury Pod Lipami – Poznań os. Pod Lipami 108A tel. 61 82 00 793.

 

 

ARETE zagra w "PSALM-ie" w Krakowie przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej 30 września o godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert w Krakowie. Ze stolicy Wielkopolski artyści udają się do stolicy Małopolski, by w ostatnią niedzielę września 30 września 2012 r. o godz.19.00 w Podziemnym Salonie Artystyczno-Literacko-Muzycznym („PSALM-ie&r/pdquo;) przy kościele MB Różańcowej, na ul. Nowosądeckiej 41 zagrać swój pierwszy koncert w Krakowie! W programie pt. "Krzyk o Dobro!" artyści zaprezentują się krakowskiej publiczności w poetycko-muzycznym projekcie, w którym wybrzmią najbardziej znane piosenki ARETE z dwóch ostatnich płyt: "Pierwszy promień" i "Wędrujemy", przeplatane recytacją wybranych wierszy twórczgt;ości założyciegt;gt; quot;Dzień Papieski 2012. Papież Rodzinnyla i wokalisty zespołu, poety Jerzego Struka. ARETE wystąpi w składzie: Katarzyna Kasprzak (śpiew), Agnieszka Majewska (skrzypce), Maria Markowska (skrzypce), Jacek Osmyk (gitara), Romek Andrzejewski (piano, syntezatory, aranżacja) i Jerzy Struk (śpiew, recytacja). Na to wyjątkowe spotkanie poznańskich artyst&oac/strongw piątek 7 grudnia o godz. 17.00.ute;w z małopolską publicznością bardzo serdecznie zapraszamy!! Do zobaczenia w Krakowie!

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj. Zapraszamy: http://www.parafiapiaskinowe.pl/index.php/p-s-a-l-m/311-aregt;lt;br /lt;br /gt;te-chrzecijaski-zespo-poezji-piewanej-z-poznania-zagra-w-psalm-ie-swoj-pierwszy-koncert-w-krakowie

 

 

Koncert ARETE na  Inauguracji Roku Kulturalnego 2012 w Golinie k/Konina 20 września 2012

Dom Kultury w Golinie zaprasza na Inaugurację Roku Kulturalnego, która odbędzie się 20 września 2012 roku.  Imprezę rozpocznie wernisaż prac batiku Stanisławy Jasiczek. 

Szczegółowe informacje: http://www.turystyka.konin.pl/en/225/n_1645/inauguracja_roku_kulturalnego

 

 

Dwa koncerty ARETE w Zielonserdecznie zapraszamy do Piwnicy Duchowej w Poznaniu na Bożonarodzeniowy koncert kolęd zespołu ARETE pt.gt;ej Górze! W niedzielę 9 września 2012r. godz. 13.30 i 18.00

 

W ramach Dni Zielonej Góry oraz Święta Winobrania 2012 Zespół Poezji Śpiewanej ARETE wystąpi w niedzielę, 9 września w dwóch koncertach. Pierwszy rozpocznie się ok. godz. 13.30 na Scenie Misteczka Winiarskiego – Stary Rynek przy Ratuszu w oprawie artystycznej uroczystości ku czci św. Urbana – patrona Zielonej Góry. Natomiast drugie spotkanie z zespołem odbędzie się w słynnej Galerii Sztuki "M" Marii Idzikowskiej na ulicy Fabrycznej 13 A. ARETE zagra kgt; Spotkanie z Czytelnikiem rozpoczyna się cyklem utworoncert tuż po prezentacji twórczości Barbary i Aleksandry Gulbinowicz – po godz. 18.00. Na jedno i drugie spotkanie z artystami zespołu ARETE bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy! Do zobaczenia w Zielonej Górze podczas Święta Winobrania 2012!

 

 

ARETE w Pałacu Ostromecko! k/Bydgoszczy 7 lipca g.17.00

W sobotnie popołuimg alt="" class="alignleft size-medium wp-image-996" height="300" src="http://www.jerzystruk.pl/arete/wp-content/uploads/2012/04/Arete_plakat-23-212×300.jpg" title="Arete_plakat (2)" width="212" /dnie 7 lipca zapraszamy Państwa na specjalny koncert zespołu ARETE w nastrojowym miejscu… Artyści tym razem wystapią w przepięknym Pałacu Ostromecko k/Bydgoszczy. Koncert odbędzie się na zakończenie Pikniku Napoleońskiego. Wystąpią: Agnieszka Majewska i Maria Markowska – skrzypce, Kasia Kasprzak – śpiew, Jacek Osmyk – gitara, Romek Andrzejewski – piano, syntezatory, Jerzy Struk – śpiew oraz gościnnie gitarzysta Przemek Hałuszczak. Koncert promujący drugą płytę ARETE "Wędrujemy" zorganizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy. Przypominamy, że patronat medialny objęło m.in. Polskie Radio PIK.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

 

Koncert ARETE w Kłecku 4 sierpnia 2012 godz. 18:45

W sobotę 4 sierpnia w Kłecku w Kościele pw. św.Jerzego i św.Jadwigi odbędzie się specjalny koncert poznańskiego Zespołu Poezji Śpiewanewj ARETE.  Artyści wystapią w nastepującym składzie: Agnieszka Majewska – skrzypce, Maria Markowska – skrzypce, Romek Andrzejewski – piano, syntezatory, Jerzy Struk – śpiew, recytacja.  Zespół wykona autorskie kompozycgt;lt;br /gt;lt;br /je z dwóch ostatnich wydanych gt;płyt: "Pierwszy promień"  i "Wędrujemy".  Koncert jest dedykowany m.in. zmarłemu dwa lata temu Kazimierzowi Donajowi.  Na to szczególne spotkanie serdecznie zapraszamy tuż po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 

 

 

 

 

ARETE w Pałacu Ostromecko! k/Bydgoszczy 7 lipca g.17.00

W sobotnie popołudnie 7 lipca zapraszamy Państwa na specjalny koncert zespołu ARETE w nastrojowym miejscu…
Artyści tym razem wystapią w przepięknym Pałacu Ostromecko k/Bydgoszczy.
Koncert odbędzie się na zakończenie Pikniku Napoleońskiego.
Wystąpią: Agnieszka Majewska i Maria Markowska – skrzypce, Kasia Kasprzak – śpiew, Jacek Osmyk – gitara, Romek Andrzejewski – piano,
syntezatory, Jerzy Struk – śpiew oraz gościnnie gitarzysta Przemek Hałuszczak.
Koncert promujący drugą płytę ARETE "Wędrujemy" zorganizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.
Przypominamy, że patrona/td Na spotkanie z twlt;br /t medialny nadgt;nbsp;i quot;. płytą "Wędrujemy" objęło m.in. Polskie Radio PIK.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

Koncert w studiu radia PIK

ARETE w pełnym składzie oraz z Przemysławem Hałuszczakiem zagra na żywo o godzinie 19.00 w KONCERTOWYM STUDIU Radia PIK w Bydgoszczy.
Będzie to koncert promujący najnowszą płytę zespołu pt. "Wędrujemy".
To właśnie autorskie piosenki Jerzego Struka z tej płyty oraz nowe aranżacje kilku kompozycji z pierwszej płyty "Pierwszy promień"
będa mogli Państwo usłysz Spotkanie z Czytelnikiem rozpoczyna się cyklem utworów na antenie Radia PIK w ostatni piatek miesiąca,
29 czerwca o godzinie 19.00. Organizatorzy oferuja jednak również możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.
Wstęp do studia jest wolny, choć liczba miejsc na widowni zawsze ograniczona!

Miejsca można rezerwować wysyłając nazwisko na adres: koncert@radiopik.pl;

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników twórczości ARETE do spotkania z nami osobiście lub na falach Radia PIK.

Szczegółowe informacje

 

 

 

 

 

19 czerwca ARETE zapraszamy na koncert charytatywny w Poznańskiej Auli UAM z okazji 20-lecia Fundacji Pomocy Humnitarnej Redemptoris Missio!

We wtorkowy wieczór 19 czerwca 2012 o godzinie 18.00 zapraszamy na Uroczysty Koncert Fundacji Redemptoris Missio gt;z racji obchodów XX lecia.
Koncert odbędzie się w auli UAM przy ul. Wieniawskiego. W koncercie wezmą udział zespół ARETE i Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych,
bilety cegiełki (15 zł) można nabyć w Centrum Wolontariatu Fundacji ul. Grunwaldzka 86 w Poznaniu w godz. 9:00-15:30 (poniedziałek-piątek).
Zaproszenia i bilety-cegiełki można zamawiać i rezerwować pod nr +4861 862-13-21.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji w Trójce 27 maja o godzinie 06:00

Zapraszamy do Programu Trzeciego Polskiego Radia w najbliższą niedzielę 27 maja od godziny 06:00. Gościem audycji Marcina Witana "Muzyczne rozmowy" będzie Jerzy Struk, lider i założyciel zespołu pozezji śpiewanej ARETE.

Audycja na żywo

 

 

 

 

 

"Bądż motylem" ARETE na Liście 10/30 Polskiego Radia Chicago!

Wiosenna piosenka "Bądż motylem" otwierająca nasz drugi album debiutuje za oceanem… Rozgłośnia Polskiego Radia Chicago zaproponowała swoim słuchaczom utwór "Bądź motylem"

http://www.polskieradio.com/lista10z30.aspx
Pod tym linkiem można głosować na piosenkę (można głosować raz dziennie)
Prosimy o głos na "Bądź motylem" naturalnie! Bardzo dziękujemy!
Artyści zespołu ARETE

 

 

 

 

 

"Wędrujemy" na I miejscu na "Listy z Mocą!" w Radiu RDN Małopolska

DZIĘKUJEMY z całego serca wszystkim, którzy głosują na piosenkę "Wędrujemy" promującą drugą płytę zespołu ARETE! Na Liście z Mocą! Radia RDN piosenka uzyskała pierwsze miejsce już od czterech tygodni. Jest nam niezmienbsp; div nbsp;rnie miło, że słuchacze wędrują razem z nami! W imieniu wszystkich artystów pięknie prosimy o następne głosy:) Lista jest w każdą niedzielę a głosowanie trwa do przyszłej niedzieli do godz. 12.00 Poniżej podajemy link pod któquot;przed… Po…rym moga Państwo głosować na naszą piosenkę, która dzięki Panstwa głosom utrzyma wysokie miejsce na liście Radia RDN Prosimy o głos na piosenke "Wędrujemy" gt;zespołu Arete:) ocgt;tr/divgt;zywiście… Dziękujemy raz jeszcze pięknie i pozdrawiamy serdecznie! Artyści Zespołu ARETE.
Link do utworu

 

 

 

 

 

 

Album "Wędrujemy" Płytą tygodnia w Radiu Niepokalanów!

Link do płyty ARETE w Radiu Niepokalanów

 

 

 

 

 

Koncert ARETE w Szubinie 5 czerwca godz. 18:00

We wtorek 5 czerwca zapraszamy do Szubina. W Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Z. Erdmanna odbędzie się koncert poety i wokalisty Jerzego Struka z zespołem ARETE. Artyści poznańskiego zespołu Poezji śpiewanej wystąpią w składzie: Jerzy Struk – śpiew, recytacja; Katarzyna Kasprzak – śpiew, Maria Markowska i Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja. Gościnnie wystąpi również wirtuoz gitary Przemysław Hałuszczak. Na koncert z okazji jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskquot;.pich ks. prałata Jana Kątnego zaprasza Burmistrz Szubina, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

Recital piosenek Jerzego Struka z zespołem ARETE w Sierakowie 24 maja

 

 

 

 

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji w radiu Merkury – 20 maja

Zapraszamy do wysłuchania audycji Wandy Wasilwskiej "Piosenka ładnie napisana" w najbliższą niedzielę 20 maja od godziny 16:05.
Gościem audycji będzie Jerzy Struk z Arete, który opowie o swoim zespole i najnowszej płycie "Wędrujemy".

Link do audycji

 

 

 

 

 

 

Kameralny koncert ARETE w Stęszewie 18 maja

Dom Kultury w Stęszewie zaprasza na Uroczyste Spotkanie z okazji Jubileuszu 35 – lecia powstania. W programie otwarcie wystawy plastycznej: "Artyści godni POZNANIA" oraz kameralny koncert zespołu ARETE w składzie: Je rzy Struk – słowa, muzyka, śpiew, Agnieszka Majewska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja. Artyści zaprezentują utwory z dwóch swoich płyt: "Pierwszy promień" i "Wędrujemy". Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

Urodzinowy koncert ARETE w Cafe Misja 10 maja

Serdecznie zapraszamy na specjalny urodzinowy koncert zespołu ARETE, promujący najnowszy długo oczekiwany album pt. "Wędrujemy".
A dokąd? Tam gdzie jest wiele światła i radości, a także tej największej z cnót: Miłości.
Utrzymane w klimacie poezji śpiewanej kompozycje Jerzego Struka przepełnione są duchem nieustannej wiary w Dobro!
Artyści wystąpią w składzie: – Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew – Katarzyna Kasprzak – śpiew – Agnieszka Majewska – skrzypce – Maria Markowska – skrzypce – Jacek Osmyk – gitara – Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja – Asia Wójcicka – bębny Zapraszamy do wspólnej wędrówki po krainie miłości ARETE. Bilety: 10 zł (przedsprzedaż lub rezerwacja) i 15 zł (w dniu koncertu).

 

 

 

 

 

"Krzyk o Dobro!" Koncert ARETE w Kcyni, 3 maja 2012

W czwartek 3 maja tuż po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy do Kcyni. W pięknym Kościele Poklasztornym pw. W.N.M.P. odbędzie się koncert poety, wokalisty Jerzego Struka z zespołem ARETE.
Artyści poznańskiego zespołu Poezji śpiewanej w specjalnym programie zatytułowanym "Krzyk o Dobro" zaprezentują najnowsze kompozycje z drugiego albumu pt. "Wędrujemy".
Muzycy "Krzyk o Dobro!" wystąpią w składzie: Jerzy Struk – śpiew, recytacja; Katarzyna Kasprzak – śpiew, Agnieszka Majewska i Maria Markowska – skrzypce, Romuald Andrzejewski – piano, aranżacja.
Gościnnie wystąpi również wirtuoz gitary Przemysław Hałuszczak. Na Jubileuszowy koncert w ramach obchodów Święta 3 Maja zaprasza Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

Wszystkich najserdeczniej zapraszamy !

 

 

 

 

 

 

ARETE w Radiu Niepokalanów 24 kwietnia godz. 20.30

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Wieczór pełen literackiej pasji" Malwiny Szymańskiej w Radiu Niepokalanów, wtorek 24 kwietnia od godziny 20.30.
Program będzie w całości poświęcony rozmowie z Jerzym Strukiem i naszej najnowszej płycie "Wędrujemy".

 

 

 

 

 

ARETE w Radiu EMAUS i Radiu PiK

W niedzielę niedzielę 22 kwietnia od 17.30 serdecznie zapraszamy do wysłuchania Polskiego Radiu PiK i audycji "Piosenki z tekstem" poświęconej twórczości ARETE. Audycję prowadzi Pani Magda Jasińska.
Natomiast w najbliższym tygodniu bedzie można posłuchać również naszej muzyki w radiu Emaus w audycji Kingi Waliszewskiej "Muzyka chrześcijan" – codziennie od poniedziałku do piątku (23-27 kwietnia) o godzinie 14.40.
Po oficjalnym otwarciu wystawy o godzinie 19:00 odbędzie się koncert zespołu ARETE. Szczególnie zachęcamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji posłuchać drugiej płyty pt. "Wędrujemy".
Do datkową zachętą będzie z pewnością możliwość wygrania w konkursie tej właśnie płyty:) Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

Zamek Królewski w Warszawie sobota 21 kwietnia 13.30-15.00

W najbliższą sobotę 21 kwietnia 2012r. w Warszawie na Zamku Królewskim, artyści zespołu ARETE Maria Markowska i Agnieszka Majewska będą podpisywały drugą autorską płytę pt. "Wędrujemy" z piosenkami Jerzego Struka. Spotkanie odbędzie się w Arkadach Kubickiego (Pl.Zamkowy 4) od godz. 13.30-15.00 na stoisku nr 20 Wydawnictwa POMOC Misjonarzy Krwi Chrystusa. Na sobotnie spotkanie zapraszamy serdecznie wszystkich odwiedzających XVIII Targi Wydawców Katolickich na Zamku Królewskim!

 

 

 

 

 

Wędrujemy" Koncert ARETE w Międzychodzie 29 marca g.20.00

Trasę promującą drugi autorski album "Wędrujemy", Jerzy Struk – ze swoim Zespołem Poezji Śpiewanej ARETE rozpocznie od występu w Międzychodzie. Spotkanie z najnowszą twórczością zespołu rozpocznie się w wiosenny wieczór, w czwartek 29 marca o godz. 20.00. Maria Markowska i Agnieszka Majewska – skrzypce, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory oraz gościnnie gitalt;br /trrzysta Przemysław Hałuszczak zaprezentują dla publiczności specjalny program. W ostatni czwartkowy wieczór marca wybrzmią premierowe utwory J erzego Struka. Na spotkanie z artystami z ARETE serdecznie zaprasza Jan J. Szumański – Dyrektor Nadwarciańskiego Centrum Animacji Kultury i Ochrony Dziedzictwa Regionalnego w Międzychodzie. Radio EMAUS. Wstęp wolny!

 

 

 

 

 

8 marca 2012 Koncert ARETE w Ośrodku Kultury w Luboniu

W czartkowy wieczórgt; 8 marca Ośrodek Kultury w Luboniu serdecznie zaprasza na koncert zespołu ARETE, który wystąpi z okazji Inauguracji kolejnego semestru Uniwersytetu III Wieku. Artyści, w towarzystwie wirtuoza gitary Przemysława Hałuszczaka, zaprezentują również specjalny program z racji przypadającego tego dnia Święta wszystkich Pań! W auli Ośrodla Kultury wybrzmią znane i najnowsze piosenki Jerzego Struka, który niebawem ze swoim zespołem rozpoczyna trasę koncertową promującą drugą autorską płytę pt. "Wędrujemy". Koncert ARETE odbędzie się 8 marca o godz. 18.00.

 

 

 

 

 

Antologie – ślad najnowszej aktywności poetyckiej…

Ślad najnowszej aktywności poetyckiej Jerzego Struka można odnaleźć ostatnio w dwóch opublikowanych niedawno antologiach… Pierwsza pt."Zawsze rodzi się dobro" pod red. A. Sikorskiego i A.Michałowskiego i wydana przez Wydawnictwo Flos Carmeli narodziła się – jak zawsze – w grudniu, bowiem to zbiór Bożonarodzeniowych wierszy poznańskich poetów. Poeta opublikował tu utwór "Śnieżny sen…" Druga antologia to zbiór wierszy o charakterze religijnym, która ukazała się w lutym 2012 po/pd tytułem "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa" i wydana przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Można w niej przeczytać dwa utwory gt;Jerzego Struka: "Jeśli zaufasz już Bożej miłości" oraz "Dotyk zbawienia" fragment poematu autora…

 

 

 

 

 

"Kochanie… to jest miłość". Walentynkowy koncert ARETE

W ten szczególny wieczór 14 lutego zapraszamy na muzyczno-miłosne spotkanie z twórczością Zespołu poezji śpiewanej ARETE. Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w DA św. Rocha 10 w Poznaniu. Artyści wystąpią w pełnym składzie: Agnieszka Majewska (skrzypce), Maria Markowska (skrzypce), Katarzyna Kasprzak (śpiew), Joanna Wójcicka (bębny), Romuald Andrzejewski (piano), Jacek Osmyk (gitara), Jerzy Struk (śpiew, recytacja). Piosenki z krainy miłości z repertuaru ARETE przeplatane będą wierszami z tomiku "Być uczniem Miłości". Na to wyjątkowe spotkanie pt. "Kochanie… to jest miłość" zaprasza organizator koncertu ks.Jacek Rogalski z DA św. Rocha. Patronat medialny RADIO EMAUS. Wstęp 8 zł od osoby lub 10 zł od pary!! Przyjdź z ukochaną osobą lub zakochaj się przy muzyce!

 

 

 

 

 

Druga płyta zespołu ARETE!

Zespół Poezji Śpiewanej ARETE jest na ostatnim etapie nagrywania drugiegoóstudyjnego albumu pt. "Wędrujemy". Planowana premiera to marzec 2012. Artyści od początku października rozpoczęli pracę nad
drugim krążkiem chociaż materiały na płytę powstawały przez cały rok. Uroczy duet skrzypcowy – Agnieszka Majewska i Maria Markowska w połączeniu z brzmieniem gitary Jacka Osmyka i śpiewem Jerzego Struka
(autora piosenek) będzie okraszony aranżacjami wybitnego pianisty Romka Andrzejewskiego i wirtuoza gitary Przemysława Hałuszczaka. Gościnnie wystąpią również… ale o tym niebawem…
Miłośników twórczości ARETE zapraszamy już teraz na wszystkie koncerty promujące nową płytę zespołu!

 

 

 

 

 

Koncert kolęd ARETE w Piwnicy Duchowej (06.01.2012)

W Święto Trzech Króli zapraszamy Państwa w świat najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu i aranżacji zespołu ARETE. Przestrzeń muzyczną w Samotni Św. Rafała Kalinowskiego wypełni brzmienie: skrzypiec Agnieszki Majewskiej i Marii Markowskiej, gitary Jacka Osmyka, syntetyzatorów wybitnego pianisty Romualda Andrzejewskiego. Kolędy zaśpiewają poeta i lider zespołu Jerzy Struk, a także gościnnie wokalistka Katarzyna Kasprzak. Występ artystów oraz… wspólne kolędowanie odbędzie się 6 stycznia 2012 roku o godzinie 19.00 w Piwnicy Duchowej, ul. Działowa 25 w Poznaniu. Wstęp wolny.