Zespół ARETE tworzą:

 

Jerzy Struk

Jerzy Struk (słowa, muzyka, śpiew, recytacja), charyzmatyczny lider i założyciel zespołu; poeta, autor piosenek i wokalista, filozof, doktor Nauk Humanistycznych Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, szachowy mistrz FIDE. Autor sześciu tomów wierszy: "Jesteśmy"(1997), "Rysa Absolutna"(1999), "przed… Po…"(2009), "Być uczniem Miłości" (2010), "Krzyk o Dobro!" (2012) oraz najnowszy "Troski i czułości" (2017).
www.jerzystruk.pl/jerzystruk
Strona poety Jerzego Struka (jerzystruk.pl)

Jeśli poezja jest muzyką duszy, to poezja śpiewana jest swoistym rodzajem muzycznej modlitwy… by całą duszą śpiewać o tajemnicy życia! Mam szczęście współtworzyć zespół muzyczny ARETE
z niezwykle uroczymi i życzliwymi ludźmi, którzy oprócz tego,
że odbierają piękno otaczającego świata wrażliwą melodią serca,
są w dodatku
wspaniałymi muzykami.
Jerzy Struk

 

Katarzyna Kasprzak

 

 

Katarzyna Kasprzak (śpiew),niezwykle wrażliwa i wszechstronnie utalentowana artystka zafascynowana piosenką francuską i międzywojenną, która w subtelny i radosny  sposób wyśpiewuje piękno muzyki.  W swojej pracy związana z Centrum Kultury Zamek; współpracowała z artysatmi w kraju i za granicą, w zespole Arete od grudnia 2011 roku.

 

 

 

 

Zdjecie1 (1)

 

Michał Baranowski wybitny i utalentowany pianista, kompozytor i aranżer, adiunkt na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, występuje na najlepszych salach koncertowych w Polsce, aktualnie współpracuje z Natalią Świerczyńską, TRE VOCI oraz Bardabusz Orchestra Show czy Agnieszką Sokolnicką, studiował "Fortepian Jazzowy" oraz "Kompozycje i Aranżacje" na Akademii Muzycznej w Poznaniu, 

 

 

 

 

 


2010_rawicz_04Maria Bogawska i Agnieszka Kargulewicz (skrzypce), wspaniały duet, który na skrzypcach wyczarowuje najpiękniejsze melodie  tworząc niezapomniane "smyczkowe" aranżacje do wszystkich albumów Arete;  absolwentki Szkół Muzycznych II stopnia w  Poznaniu i Koninie oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, byłe członkinie Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 

 

 

Przemyslaw Hałuszczak 

Przemysław Hałuszczak (gitara ); – wirtuoz w unikatowy sposób  potrafiący swoją gitarą "namalować" emocje; jeden z najlepszych gitarzystów flamenco w Europie, współpracował m.in. z Hanną Banaszak, Krzysztofem Krawczykiem, Rafaelem Cortezem, Jarosławem Śmietaną, współtworzy zespół Super Duo.
 

 

 

 

 

 

 

unspecified

Anna Maria Tabaczyńska (flet) – rozpoczęła naukę gry na flecie w wieku 12 lat w PSM im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu pod kierunkiem mgr Marka Kokowskiego. Po 3 latach rozpoczęła naukę w POSM IIst. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie mgr Doroty Karaniewicz-Biedny. Aboslwentka Akademii Muzycznej im Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez m. in.: Petera Lukasa Grafa, Dejana Gavrica, Moshe Aaron Epsteina. 

 

 

Marek Jakubowski - perkusja (1) Marek Jakubowski wybitny perkusista kompozytor i aranżer, absolwent  Szkoły Muzycznej I   Stopnia w Kole, Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy oraz Akademii Muzycznej im.  Ignacego  Jana Paderewskiego w Poznaniu, współpracował: Filharmonia Poznańska,  Kattorna  Quintet, Malta Festival, Gigamt Orkiestra, Swing Control, Marcin Kajper Band, Switch on Quintet, Leszek Zalewski Quartet i wiele innych.  Jest twórcą i lderem zespołu Marek Jakubowski TRio oraz nowego projektu TATA & Jacek Kotlarski.