Więcej Miłości!

Utwory albumu "Więcej miłości!" premiera 06.07.2018r.

1. Spiesz się powoli
2. Bądźmy czasem jak dzieci
3. Popatrz, jak piękny wstaje dzień
4. O co tu chodzi?
5. Savoir vivre optymizmu
6. Miłość lub wstyd
7. Wszystko o czym marzysz!
8. Więcej miłości!
9. Przytul się do mnie
10. Dziękuję Boże za ten świat!
11. Kochana, dobra, piękna żono
12. Taki mały, malutki, maluteńki
13. Może warto?
14. Nie może nie być raju
15. Ach, ta miłość!
16. Dzięki Wam!

 

Świadomi daru jaki otrzymujemy od miłośników twórczości Arete, przekazujemy z wielką radością i nieśmiałością owoc naszej kilkuletniej pracy. Cieszymy się, że dane jest nam spotkać się ze słuchaczami już po raz czwarty. Płyta Więcej miłości! to szesnaście najnowszych i różnorodnych kompozycji Jerzego Struka: czuły bilet do krainy łagodności, wzbogacony dawką muzycznego optymizmu i energetycznym brzmieniem. Charakterystyczne instrumentarium Arete sprawia, iż słowo poetyckie otrzymuje nowe muzyczne życie: gitarowe solówki Przemka Hałuszczaka okraszone dźwiękami ustnej harmonijki, subtelne lub dynamiczne interpretacje wokalne Kasi Kasprzak, bogate fortepianowe aranżacje w komplementarnym opracowaniu muzycznym Romka Andrzejewskiego, piękne nuty płynące z debiutującego w twórczości zespołu fletu Ani Tabaczyńskiej oraz wspaniałe i niezapomniane melodie skrzypiec Agnieszki Kargulewicz i Marysi Bogawskiej oraz wiele niepowtarzalnych chwil zapisanych na zawsze na nośniku CD…
To niezwykłe błogosławieństwo, że od 8 lat możemy razem współtworzyć artystyczne medium, któremu na imię „Arete”! Od 8 lat w głównym przesłaniu nic się nie zmieniło! Arete to droga do doskonałości, ale doskonałość ta oznacza przede wszystkim bycie wiernym naszej wspólnej poetyckiej i muzycznej podróży, w której życiu mówi się „tak!”, w której wciąż jest więcej ufności i nadziei niż zwątpienia, wdzięczności aniżeli pretensji, i radości – tej głębokiej i egzystencjalnej – nawet w sytuacjach, w których słońce chcą przesłonić chmury rozpaczy. A pokusa jest duża… Wówczas budzą się i na ratunek przychodzą słowa i melodie piosenki – kompozycje, które niosą żywą wiarę, nieustanną nadzieję i miłość do Boga, życia i drugiego człowieka.
Więcej miłości – to płyta, która zaprasza do świata, w którym czas tu i teraz, czas naszego istnienia potrzebuje właśnie odrobinę więcej miłości… Bo miłości nigdy za wiele, i jeśli czas zwyczajnych trosk codzienności i serce człowieka pragną miłości, to tym bardziej świat uwikłany w paraliżujący niepokój, świat ludzkości stojący na krawędzi utraty niewysłowionego sensu i rezygnacji z poszukiwania swojej tajemnicy – potrzebują miłości jak tlenu… Miłości w każdej chwili życia.

Wykonawcy:

Jerzy Struk – słowa, kompozycje, śpiew;

Katarzyna Kasprzak – śpiew, interpretacja piosenki;

Agnieszka Kargulewicz – skrzypce i aranżacja;

Maria Bogawska – skrzypce i aranżacja;

Anna Maria Tabaczyńska – flet;

Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, opracowanie muzyczne;

Przemysław Hałuszczak – gitara i harmonijka ustna.

Wydawca: Wydawnictwo POMOC Misjonarzy Krwi Chrystusa (Częstochowa)

Produkcja muzyczna: GK Production Grzegorza Kopali (Poznań)